UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 

100 1985 resize resizeJesteśmy przekonani, że 6. dzień grudnia jest jednym z najbardziej oczekiwanych w roku. To wtedy do grzecznych dzieci przychodzi św. Mikołaj, który rozdaje prezenty. W Niezapominajce wszystkie dzieci już od rana oczekiwały z niecierpliwością wizyty tego niezwykłego gościa. W związku z liczną obecnością dzieci, Mikołaj odwiedził je w poszczególnych grupach. Zaczął od grupy średniaków 4A, potem był w drugiej grupie średniaków 4B, po czym zajrzał do maluchów 3A i 3B. Na koniec została mu wizyta u starszaków: najpierw w grupie 5B, potem w grupie 5A. W każdej z grup dzieci pięknie się zaprezentowały w okolicznościowych piosenkach. Niektóre miały także upominki dla świętego. Podczas wręczania prezentów indywidualnych był czas na wykonanie wspólnej z Mikołajem fotografii. Nasz gość nie zapomniał także o wszystkich pracownikach przedszkola - oni przecież także byli grzeczni i zasłużyli na prezenty. Po prezentach indywidualnych przyszedł czas na upominki grupowe. Po złożeniu obietnicy grzecznego zachowania przez kolejny rok Mikołaj nas pożegnał, a dzieci ruszyły do odpakowywania upominków - najmilszej chwili w tym dniu!

Czytaj więcej...

DSC01690 resizeNa dzisiejszym bajkoczytaniu w grupie starszaków 5A, p. Kinga - mama Amelii zachęciła dzieci do wybrania bajek do czytania. Chłopcy wybrali "Blaze i megamaszyny", dziewczynki zaś "Krainę lodu - niezwykłą podróż". Opowiadanie o megamaszynach tak rozbawiło przedszkolaków, że nie mogły przestać się śmiać. Starszaki zaśpiewały na koniec razem z p. Kingą piosenkę pt. "Kochany Mikołaju". Mama Amelki jak zwykle przygotowała dla dzieci niespodziankę, w tym tygodniu były to bałwanki do wycinania i posklejania w domu oraz czekoladowe Mikołaje. Pani Kinga na koniec powiedziała, że mogłaby z nami spędzić cały dzień. A my już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania na bajkoczytaniu.

Czytaj więcej...

DSC01461 resize resizeWszystkie dzieci na całym świecie - nawet te, które jeszcze nie umieją pisać, pragną wysłać list do św. Mikołaja. Warto pielęgnować dziecięcą naiwność oraz tradycję - dlatego też w tym roku w Niezapominajce rozpoczynamy przygotowania do świąt Bożego Narodzenia od pisania listów do św. Mikołaja. Jeśli się jest maluchem, który nie potrafi jeszcze pisać, wystarczy narysować to, co chciałoby się dostać, a tego typu list może okazać się lepszą formą komunikacji niż ta tradycyjna. Dziś wszystkie dzieci w przedszkolu przygotowały swój własny, wyjątkowy list do Mikołaja. Przedszkolaki za pomocą rysunków, wycinanek i innych form plastycznych tworzyły swoje listy, które na końcu zostały wrzucone do skrzynki, która niezwłocznie wyruszy w podróż do adresata w Laponii. Za kilka dni, 6 grudnia Mikołaj odwiedzi dzieci w Niezapominajce i wtedy będzie można zobaczyć wielką radość na ich twarzach w momencie otrzymania prezentu. Nie ukrywamy, że jest to także dla nas bezcenne przeżycie.

Czytaj więcej...

DSC01387 resize resizeZ kolejnym przedstawieniem przyjechał do Niezapominajki teatr HORYZONT z Krakowa. Tym razem nasi mali widzowie mogli obejrzeć spektakl "Futerko jeżyka", dzięki któremu można było się nauczyć szacunku do tego, co posiadamy oraz jak czerpać radość nawet z drobnych sukcesów. Aktorzy poprzez treść bajki skrytykowali takie cechy jak zachłanność i próżność. Wyjaśnili też sens przysłowia "Cudze chwalicie, swego nie znacie...". Przesłaniem wychowawczym przedstawienia było uświadomienie dzieciom, że największą wartością posiadanych rzeczy jest ich funkcjonalność, a nie moda, wygląd lub marka, co prowadzić może do zawiści bądź egoizmu, a nawet narażać na niebezpieczeństwo. Mimo poważnej tematyki spektakl prowadzony był w lekkiej formie i co chwila słychać było salwy śmiechu z widowni.

Czytaj więcej...

100 1727 resize resizeZgodnie z zapowiedziami publikujemy dziś zdjęcia ze specjalnej sesji fotograficznej wykonanej w grupie maluchów 3B, która to grupa zwyciężyła w naszym konkursie na największą liczbę polubień i udostępnień postów na stronie FB w październiku. Zdjęcia były robione w tym tygodniu - nie ma wdzięczniejszych obiektów do fotografowania! Mamy najlepszą pracę na świecie! Gratulujemy wspaniałych dzieci. Konkurs listopadowy trwa do 15 grudnia. Zachęcamy do polubiania i udostępniania postów.

Czytaj więcej...

DSC01345 resizeDziś na bajkoczytaniu grupę 5A odwiedziła p. Magda - mama Kuby. Pani Magda wybrała dla przedszkolaków opowiadanie o Tupciu Chrupciu pt. "Mówię prawdę". Dzieci z dużym przejęciem słuchały historii o swojej ulubionej myszce i razem z Tupciem dowiedziały się, że warto mówić prawdę. Starszaki w ramach podziękowania zaśpiewały p. Magdzie piosenkę "Kolorowy Mikołaj". Na zakończenie mama Kuby rozdała dzieciom słodkie upominki.

Czytaj więcej...

DSC01279 resizeGrupę średniaków 4B odwiedziła p. Daria - mama Natana. W ramach naszej akcji "Poczytaj mi mamo i tato", p. Daria zaprezentowała dzieciom bajkę pt. "Kubuś Puchatek poznaje cztery pory roku". Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowieści i utrwaliły sobie nazwy pór roku. W ramach podziękowania średniaki zaśpiewały piosenkę "Dwa kasztany" - także ją zagrały używając kasztanów zebranych sprzed przedszkola. Na koniec wręczyły mamie Natana Certyfikat Super Rodzica. Pani Daria zaś przygotowała dla dzieci niespodzianki - książeczki pełne kolorowanek i naklejek oraz słodkie "małe co nieco". Dziękujemy p. Darii i nieustająco zapraszamy innych rodziców do udziału w bajkoczytaniu.

Czytaj więcej...

DSC00998 resize resizePluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. Przytulanka jest powiernikiem dziecięcych tajemnic, potrafi rozśmieszyć i pocieszyć, pomaga również zasypiać. Im miś starszy tym poznaje więcej tajemnic, jest "kimś" bliskim i niezastąpionym. 25 listopada wszystkie te misie obchodzą swój dzień. Nauczyciele w Niezapominajce przygotowali wiele atrakcji i specjalnych zadań dla dzieci (podzielonych na grupy A i B), by one i ich maskotki mile spędziły czas. Dzieci w tym dniu przyniosły swoje ulubione przytulanki z domu i razem z nimi od samego rana świętowały ich dzień. Poznały "Legendę Pluszowego Misia" i przedstawiły swoje misie na scenie. Odśpiewały swoim ulubieńcom "Sto lat!", zatańczyły z nimi misiowy taniec i pokonały sensoryczny tor przeszkód z "misiowymi łapkami". Wszystkie misie były też utulane do snu na chuście Klanzy. Przedszkolaki układały puzzle z wizerunkiem misia i segregowały je wg wielkości. Dzieci też świetnie się bawiły przy wspólnych tańcach - "Kubusiowe ABC" i "Gummy Bear". Punktem kulminacyjnym obchodów była wizyta Kubusia Puchatka i Kangurzycy wprost ze Stumilowego Lasu. Odwiedziny ulubionych bohaterów wywołały ogromną radość wszystkich dzieci. Na koniec przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Jesteśmy przekonani, że ten dzień pozostanie na długo w pamięci naszych podopiecznych.

Czytaj więcej...

DSC00948 resizeDziś niespodziankę starszakom z grupy 5A zrobiła p. Kinga - mama Amelii, która zazwyczaj odwiedza nas w poniedziałki. Pani Kinga przeczytała dzieciom bajkę pt. "Książę i żebrak". Bajki słuchała także Zuzia, siostra Amelii. Starszaki bardzo aktywnie uczestniczyły w bajkoczytaniu. Na koniec wybrały dla p. Kingi i Zuzi piosenkę pt. "Ogórek", którą wspólnie zaśpiewały. Mama Amelki przygotowała dla przedszkolaków kolorowanki oraz słodkie upominki. Było to już 20. bajkoczytanie rodziców w ramach naszej akcji. Dziękujemy wszystkim i zapraszamy innych.

Czytaj więcej...

DSC00889 resize resizeStarszaki z grupy 5B uwielbiają gimnastykę, którą rozpoczynają każdy dzień w przedszkolu. Pełne energii zaczęły zajęcia zabawą w berka. Ważnym elementem integracji sensorycznej układu przedsionkowego odpowiedzialnego m.in. za ruch i równowagę, napięcie mięśniowe i koordynację jest bieganie, skakanie czy turlanie. Dlatego w kolejnych zabawach kładziony był nacisk na doskonalenie wymienionych umiejętności. Pokonywanie różnych torów przeszkód to specjalność starszaków. Na zakończenie w ćwiczących pobudzany był układ proprioceptyczny odpowiedzialny za czucie głębokie oraz układ dotykowy - zabawa "naleśnik oraz głaz" bardzo podobała się dzieciom.

Czytaj więcej...