UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 

DSC03419 resize resizeKolejną grupą, której towarzyszyliśmy w przygotowaniach do balu karnawałowego była grupa średniaków 4B. Tak, jak w innych grupach dzieci wykorzystały przedszkolne maski i przebrania, aby choć na parę chwil zmienić się w kogoś innego. Jak zwykle w takich przypadkach było dużo zabawy i strojenia min, co znalazło odzwierciedlenie w okolicznościowych zdjęciach w niezapominajkowej fotobudce.

Czytaj więcej...

DSC03390 resizeKarnawał to czas, na który czekają także najmłodsi. To wtedy można się przebierać do woli. Zabawy karnawałowe dla dzieci to, przede wszystkim, możliwość przeistaczania się w inne osoby i postaci. W naszym przedszkolu przygotowania do balu zaczynamy odpowiednio wcześniej. Dzieci już dziś dowiedziały się, że karnawał to czas, który warto wykorzystać na dobrą zabawę i przebieranki. Chłopcy chętnie wybierali stroje królów i superbohaterów, dziewczynki zaś najchętniej zamieniały się w księżniczki i królewny. Wszystkie dzieci wyglądały bajecznie i kolorowo, co uwieczniliśmy w specjalnej karnawałowej fotobudce. Nie możemy doczekać się balu!

Czytaj więcej...

DSC03366 resize resizeDzieci z obu najstarszych grup bawiły się dziś w teatr. Wykorzystując bogaty magazyn strojów każdy mógł się wcielić w ulubioną postać. Efekty można było utrwalić w karnawałowej fotobudce. Przebieranie sprawiło dzieciom mnóstwo radości. Pomysłom na karnawałowe kreacje nie było końca. Wszyscy bawili się wspaniale!

Czytaj więcej...

DSC03349 resize resizeZaczęły się ferie. W związku z tym mamy do czynienia z mniejszą frekwencją. Dlatego też dzieci w poszczególnych grupach wiekowych zostały połączone. Odwiedziliśmy dziś maluchy z obu grup na wspólnych zajęciach gimnastycznych. Tematem przewodnim była profilaktyka płaskostopia i koślawości kolan. Dzieci rozpoczęły od rozgrzewki przy muzyce - "Wygibasy z naszej klasy - kto, jak skacze?". Po rozgrzewce było ćwiczenie czynności samoobsługowych - zdejmowanie obuwia. Już w samych skarpetkach dzieci ćwiczyły na jeżykach, m.in. naśladowały grę na instrumentach. Potem była "droga polisensoryczna", na której dzieci doświadczały stopami różnorodnych bodźców. Ostatnim elementem gimnastyki były ćwiczenia z laskami gimnastycznymi, m.in.: przeciąganie laski stopami, puść, klaśnij i złap laskę, przejście nad i pod laską. Po gimnastyce mali sportowcy byli trochę zmęczeni ale bardzo szczęśliwi.

Czytaj więcej...

DSC03197 resize resizeZajęcia rozpoczęła intensywna rozgrzewka z piłkami - dzieci m.in. "robiły" orła wśród piłeczek. Potem była rozgrzewka w kole - "kaczy" chód, chodzenie na palcach i piętach, ćwiczenie kolan. Następnie dzieci zdjęły skarpetki i ćwiczyły podnoszenie palcami stóp miękkich piłeczek. Kolejnym ćwiczeniem było pokonanie toru przeszkód. Wszystko to w ramach profilaktyki płaskostopia i koślawości kolan. Gimnastyka zakończyła się zabawą orientacyjno - przestrzenną "Powódź".

Czytaj więcej...

DSC04112 resize resizeNa zewnątrz mroźno, ale w serduszkach niezapominajkowych przedszkolaków gorąco, bo mimo niskiej temperatury jest to najcieplejszy dzień w roku - Święto Babci i Dziadka. Są to osoby, które zajmują w sercach dzieci szczególne miejsce, są wielkim skarbem, to one czynią dzieciństwo bardziej pełnym i szczęśliwszym. Mają zawsze czas, pocieszają, okazują bezgraniczną cierpliwość, a przede wszystkim bezwarunkowo kochają i rozpieszczają, przy okazji rozumiejąc dziecięce problemy i rozterki. Wnuczęta przygotowały dla swoich babć i dziadków kalendarze, laurki oraz wyjątkową niespodziankę - zobaczcie sami tutaj. Z okazji Święta Babci i Dziadka życzymy Wam spełnienia wszystkich marzeń i dziękujemy za miłość, troskę i opiekę.

Czytaj więcej...

DSC03128 resize resizeZ kolejnym spektaklem odwiedził Niezapominajkę teatr URWIS z Krakowa. W dzisiejszym, autorskim, przedstawieniu mali widzowie poznali Ksenię, wysportowaną i energiczną dziewczynkę, która ich zapoznała z przyrodą, zmieniającą się w trakcie trwania roku. Ksenia propaguje sport i zdrowy styl życia. W trakcie całorocznej przygody spotyka ludzi, którzy nie dbają o swoje zdrowie i próbuje ich zmienić na lepszych. W spektaklu, jak zwykle, uczestniczyły dzieci.

Czytaj więcej...

DSC02967 resize resize"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." - Jan Paweł II

W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy zabiegani, czasem nie pozwala nam to dostrzec potrzebujących. Zima to trudny czas dla podopiecznych schronisk dla zwierząt. W naszym przedszkolu wzorem lat ubiegłych została zorganizowana zbiórka karmy i innych potrzebnych rzeczy dla psów i kotów z radomskiego schroniska. Celem naszej akcji była pomoc zwierzętom, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i rodziców do aktywnego udziału w zbiórce. Naszej akcji towarzyszyły również zajęcia dydaktyczne, które uczyły dzieci odpowiedzialności, opieki nad zwierzętami i uwrażliwiały na ich potrzeby. Przedszkolaki miały także okazję poznać i poćwiczyć pozycję obronną "żółwia" w razie ataku psa. Za bezinteresowną pomoc każdy przedszkolak otrzymał medal Przyjaciela Zwierząt - niektórzy całkiem słusznie nazwali go medalem Psijaciela Zwierząt :-).

Czytaj więcej...

DSC03022 resize resizeDzisiejsze zajęcia gimnastyczne w grupie średniaków 4A zaczęły się zbiórką z odliczaniem i rozgrzewką z pomponami przy dźwiękach zumby. Podczas zajęć dzieci uczyły się nie tylko nowego układu tanecznego, ale też ćwiczyły równowagę, koordynację ruchową i kreatywność. Zajęcia z elementami tańca pobudzają również pracę mózgu, a tym samym mają wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Następnym elementem zajęć była profilaktyka płaskostopia i koślawości kolan z wykorzystaniem maty jeżykowej - chodzenie na zewnętrznych częściach stóp, skakanie na palcach, stanie na jednej nodze. Następnie, leżąc na materacach, dzieci podnosiły z ziemi palcami stóp woreczki z grochem. Na koniec była zabawa uspokajająca z wykorzystaniem chusty animacyjnej przy dźwiękach relaksującej muzyki.

Czytaj więcej...

DSC02978 resize resizeDrugą grupą, którą odwiedziliśmy podczas zajęć gimnastycznych była grupa starszaków 5B. Dzieci rozpoczęły od rozgrzewki przy dźwiękach zumby. Dzięki temu tańcowi dzieci mogą zdrowo i aktywnie spędzić czas poznając przy okazji nowe układy taneczne. Uczą się przy tym koordynacji ruchowej, równowagi, rozwijają kreatywność pobudzając przy tym rozwój intelektualny. Następnym elementem zajęć była profilaktyka płaskostopia i koślawości kolan. Ćwiczenia na specjalnych matach umożliwiają masaż stóp i pobudzają krążenie krwi przez co walka z wadami postawy może być skuteczniejsza. Na koniec nasi młodzi sportowcy, wykorzystując przy muzyce elementy gimnastyki artystycznej, ćwiczyli z szarfami.

Czytaj więcej...