UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 

Ogólnie

"Mogę uczyć się wszystkiego, co mnie zaciekawi
I mam prawo sam wybierać z kim się będę bawić"
J. KORCZAK

MISJA PRZEDSZKOLA

Poprzez różnorodne formy kształtowania i stymulowania rozwoju dziecka, szczególnie w aspekcie jego rozwoju fizycznego, aktywności twórczej, poziomu wiedzy o otaczającym go świecie oraz zachowań społeczno – emocjonalnych, właściwe przygotowanie go do następnego etapu edukacyjnego, jakim jest nauka w szkole podstawowej.

Przedszkole Niepubliczne „Niezapominajka" rozpoczęło działalność 3 stycznia 2005. Przedszkole nasze jest przedszkolem, w którym opiekę i edukację znajdują dzieci od 3. do 5. roku życia. Od września 2014 roku przedszkole oferuje 5-godzinny pobyt bez żadnych opłat. Szczegóły oferty znajdują się tutaj.

W każdym oddziale (grupie) jest nie więcej niż 25 dzieci. Budynek przedszkola o powierzchni 860 m² posiada dwie kondygnacje, mieści się w Radomiu przy ul. Staroopatowskiej 6 B. Teren przedszkola jest ogrodzony. Znajduje się na nim parking i dwa place zabaw dla dzieci. W budynku do dyspozycji dzieci są m.in.:

  • sale do zajęć programowych,
  • sala gimnastyczna z odpowiednimi urządzeniami i wyposażeniem,
  • sala widowiskowa z nagłośnieniem, sceną i oświetleniem,
  • sala do zajęć plastycznych,
  • gabinet logopedyczny. 

Nie1 resize resize

Nie4 resize resizeNie6 resize resize

Nie9 resize resize

 

 

 

 

 

 

Główne zadania przedszkola to:

  • realizacja podstawy programowej określonej przez MEN,
  • ochrona zdrowia i rozwijanie sprawności fizycznej dziecka,
  • kierowanie poznawaniem przez dziecko otaczającej je rzeczywistości,
  • wyrabianie umiejętności zachowania się w kontaktach z ludźmi i światem przyrody.

Przedszkole realizuje cele i zadania określone w ustawie o systemie oświaty z 7 września 1991 oraz w przepisach wydanych na jej podstawie. Realizujemy podstawy programowe określone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu. Przedszkole zostało wpisane do ewidencji placówek niepublicznych gminy Radom.

 

Nadzór pedagogiczny nad placówką sprawuje Mazowieckie Kuratorium Oświaty, Delegatura w Radomiu.

Przedszkole zostało uhonorowane wyróżnieniem w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Europejskie Centrum Wspierania Nauczycieli w kategorii innowacyjna placówka niepubliczna w roku 2006 m.in. za nowatorski (w obszarze wychowania przedszkolnego) sposób organizacji placówki.

 

Statuetka  Dyplom

 

Dyrekcję placówki stanowią Małgorzata Bartosiak (dyrektor) i Jarosław Bartosiak (wicedyrektor). Osobą prowadzącą przedszkole niepubliczne NIEZAPOMINAJKA jest Kajetan Bartosiak.

Malgosia Jarek